Pilulka spustila platební platformu Adyen

Pilulka zahájila spolupráci se společností Adyen a zjednodušila platby pro své uživatele napříš všemi zeměmi, kde Pilulka aktivně působí.

Image

Pilulka přechází na nové technologické řešení plateb. Všechny karetní transakce budou nyní nově prováděny na řešení společnosti Adyen, jejíž platformu finančních technologií již využívají významné světové společnosti. Pilulka v současnosti patří mezi přední obchodníky v České republice a na Slovensku, aktuálně celkově působí v pěti zemích Evropy.

Řešení od společnosti Adyen podporuje více platebních možností. Zákazníkům Pilulky umožní bezproblémové placení a sjednotí platební postupy v rámci online nakupování/při online platbách, či na platebních terminálech. Mimo velkou flexibilitu zaručuje také vysokou bezpečnost platebních procesů a nabízí mj. velmi příjemné uživatelské prostředí.

"Jsme nadšeni z partnerství s takto inovativní značkou, jakou Pilulka je. Má vizi týkající se servisu pro zajištění plateb, coby strategického nástroje pro dosažení svého úspěchu. Partnerství s Pilulkou, značky s mezinárodními ambicemi, a technologie Adyen, přináší také novou kvalitu řešení v oblasti elektronického obchodování (e-commerce),"

Tim van Diest, Managing Director, Adyen

Obě společnosti plánují rozšiřovat svou spolupráci a naplnit potenciál společných obchodních aktivit.

O Pilulce
Skupina Pilulka je technologická firma, která od roku 2013 působí na českém, slovenském, rumunském a nově od října 2022 i na maďarském trhu. Společnost založili bratři Kasové, kteří jsou považováni za jedny ze zakladatelů tuzemské e-commerce scény. Pilulka je provozovatel sítě kamenných lékáren a největší zásilkové lékárny v ČR a na Slovensku. Skupina dosáhla v roce 2021 celkových tržeb 3,6 mld. korun. Z toho konsolidované tržby Pilulka Lékárny a.s. dosáhly výše 2,4 miliardy korun při meziročním růstu 35 % a franšízová síť lékáren Pilulka pak utržila dalších 1,2 miliardy korun. Nejvíce se na tržbách skupiny podílel český online s meziročním nárůstem o 61 %. Celá skupina Pilulka v ČR a v uvedených zemích Evropy zaměstnává přes 500 lidí. Cílem Pilulky je být lídrem v oboru a určovat nové trendy lékárenství 21. století.

O Adyen
Adyen je platforma finančních technologií, kterou využívají přední světové společnosti. Poskytováním komplexních platebních služeb, přehledů založených na datech a finančních produktů v rámci komplexního globálního řešení pomáhá Adyen podnikům rychleji dosáhnout jejich ambicí. Adyen má pobočky po celém světě a spolupracuje s mnoha společnostmi jako např. Facebook, Uber, H&M, eBay, Microsoft, Subway, Wagamama, Spotify, Glovo, L'Oréal nebo v ČR Alza.
Platební platforma Adyenu představuje moderní komplexní infrastrukturu propojenou přímo s kartami Visa, Mastercard a globálně preferovanými platebními metodami spotřebitelů. Adyen poskytuje bezproblémové platby napříč online prostředím, mobilními kanály a též v obchodech.

Spolupráce s Pilulkou, jak je popsána v této obchodní aktualizaci, podtrhuje neustálý růst Adyenu se současnými a novými společnostmi v průběhu let.

Promluvte si s námi

Jsme tu, kdykoli potřebujete pomoci s výběrem toho nejlepšího pro vaše podnikání.