Alza zahájila spolupráci s globální platební platformou Adyen

Lídr tuzemské e-commerce Alza.cz přechází na novou platební platformu. Veškeré platby online i prostřednictvím terminálů pro ni nyní spravuje holandská firma Adyen, pro niž je spolupráce s Alzou významným krokem při vstupu na český a slovenský trh.

Image

Nový provider přináší e-shopu výrazné snížení administrativy, lepší dohled i reporting, větší pružnost při zavádění změn i stabilitu v aktuálních krizových dobách. Zákazníci mohou i nadále volit mezi všemi oblíbenými platebními metodami, včetně ApplePay, a také naplno využívat zabezpečené placení pomocí 3DS2.

Pro změnu poskytovatele platební brány se Alza rozhodla zejména kvůli stále vzrůstající oblibě online plateb u zákazníků – již loni tvořily přes 50 % veškerých transakcí v e-shopu a v době přetrvávající pandemie jejich podíl ještě výrazněji roste. Cílem bylo najít nového partnera, který bude pružněji a rychleji reagovat jak na tento vývoj, tak i na růst celé firmy a její zahraniční expanzi. Dalším důvodem bylo sjednocení providera pro terminály i online platby napříč všemi zeměmi, kde Alza působí. 

„Na nového providera jsme měli velmi vysoké požadavky. Hledali jsme systém, který nám přinese dostatečně vysokou konverzi, nižší podíl administrativy a zároveň nám umožní s ním sofistikovaně pracovat a přizpůsobovat ho našim potřebám. Oslovili jsme proto 9 poskytovatelů z ČR a zahraničí,“ přibližuje proces výběru finanční ředitel Alza.cz Jiří Ponrt a dodává: „Pro e-shop naší velikosti potřebujeme partnera, jenž nám pomůže optimalizovat i datový tok a dokáže pružně reagovat na změny – to vše Adyen splňuje.“ 

Adyen patří k předním světovým poskytovatelům platebních bran i terminálů a jeho systém využívají firmy jako Facebook, Uber, Spotify a mnoho dalších. Pro firmu bude Alza prvním středoevropským  e-shopem, s nímž navázala takto rozsáhlou a komplexní spolupráci:

„Jsme nadšeni, že se Alza rozhodla pro partnerství s Adyenem jak v online platbách, tak i na svých pobočkách,“ řekl Roelant Prins, CCO Adyen.  „Alza je velkým hráčem na trhu s elektronikou a srdcem je to inovativní a technologicky vyspělá společnost. Jsme hrdí na to, že jí můžeme pomoci sjednotit zákaznickou zkušenost při platbách, centralizovat jejich přístup k zákaznickým datům a strategiím,
 a odstranit tak složitost jejich provozních procesů." 

Image

Spolu s implementací nového providera bylo nutné také zapracovat legislativní změny včetně nové evropské směrnice PSD2. Všechny nově nastavované systémy tak musely být od počátku připraveny na přísnější dvoufázové ověřování, které vyžaduje nastupující technologie 3D Secure 2.0. Pro zákazníky jsou tak připraveny široké možnosti plateb s maximální úrovní zabezpečení.

O společnosti Adyen: Adyen (AMS: ADYEN) je platební platformou pro mnoho předních světových společností. Poskytuje moderní end-to-end infrastrukturu, která se přímo připojuje k Visa, Mastercard a dalším globálně upřednostňovaným platebním metodám spotřebitelů. Adyen poskytuje bezproblémové platby napříč všemi kanály – online i in-store. S pobočkami po celém světě Adyen obsluhuje zákazníky včetně Facebooku, Uberu, Spotify, Casperu, Bonobosu a L'Oreal.
 

O společnosti Alza.cz a.s.:  Lídr internetového trhu a udavatel trendů, taková je Alza. Svědčí o tom nejen rekordní obraty roku 2019, ve kterém Alza utržila 29,3 miliard Kč bez DPH, ale také řada inovací na poli e-commerce. Alza doručuje své zboží i o víkendu, kdy jsou také otevřeny všechny její provozovny. Zákazníci si mohou své objednávky vyzvednout v široké síti nonstop výdejních AlzaBoxů. Firma také nabízí klubový program Alza Premium. Za své úspěchy získala řadu ocenění – např. Nejdůvěryhodnější značka, Křišťálová Lupa, MasterCard Obchodník roku atd. Společnost se chová odpovědně, v loňském roce podpořila 80 neziskových organizací a spustila unikátní CSR platformy Alza Pelíšek a Souhvězdí pomoci. 

Promluvte si s námi

Jsme tu, kdykoli potřebujete pomoci s výběrem toho nejlepšího pro vaše podnikání.